Menu Zavrieť

Spoločnosť GEVORKYAN, s.r.o. pôsobí na trhu viac ako 22 rokov. Úspešne pritom napĺňa očakávania svojich zákazníkov využívajúc svoje dlhoročné skúsenosti v danej oblasti.

Je vývojovým dodávateľom pre väčšinu svojich zákazníkov. Na oddelení vývoja pracuje 17 inžinierov, ktorí vyvinú viac ako 150 nových výrobkov ročne. Mesačne vyrobí viac ako 5 miliónov súčiastok. Vďaka silnému vývoju rozširuje svoje zákaznícke portfólio v priemere o 10 nových odberateľov za rok. Veľká väčšina výrobkov je vyvinutá priamo vo firme, pričom vyrába viac ako 2000 rozličných typov súčiastok. Pre takmer 100% odberateľov je takpovediac jediným dodávateľom. Často je oslovovaná zákazníkmi, ktorí majú záujem o vývoj produktov, ktoré nie sú na trhu vôbec dostupné. Týmto spôsobom dosiahla svetovú jedinečnosť v rámci výrobkov, ktoré ešte nikto iný na svete nevyrobil metódou práškovej metalurgie.

V súčasnosti poskytuje produkty svojim zákazníkom do viac ako 30 krajín sveta, od Brazílie, Kanady, Mexika, USA, cez celú Európu až po Čínu, Izrael a Indiu.

Štáty, do ktorých spoločnosť pravidelne dodáva na základe dlhoročných kontraktov, sú vyznačené červenou farbou:
STRATÉGIA SPOLOČNOSTI

Inovatívny líder s výnimočnými technológiami tvorí tam, kde jedna technológia už končí a druhá ešte nezačína, na rozhraní rôznych technológií. Unikátnosť spoločnosti spočíva v kombinácii sinteringu (práškovej metalurgie), vstrekovania kovových práškov (MIM) a izostatického lisovania za tepla (HIP) pod jednou strechou, čo z nej robí svetový unikát. Spoločnosť do svojho portfólia v r. 2019 pridala aj aditívnu výrobu (AM – Additive Manufacturing), teda 3D tlač výrobkov z kovu. Pritom roky aktívne využíva technológiu 3D tlače plastových komponentov na interné účely, ktoré sú používané na oddelení údržby, čím sa eliminuje čas prestroja stroja a dlhá doba dodania náhradných dielov. 

Materiálová škála pre výrobu komponentov je široká, od železa, nehrdzavejúcu oceľ, cez bronz, meď, striebro a mosadz. Nesmiernou výhodou je namiešanie materiálu presne podľa priania a požiadaviek zákazníka.

Produkty nie sú striktne spojené iba s jedným odvetvím priemyslu. Komponenty sú dodávané do automobilového priemyslu, ručného náradia, zámk a ochranných systémov, ropného priemyslu, záhradnej, poľnohospodárskej a stavebnej techniky, šijacích strojov, kompresorov, medicíny, kozmetického a módneho priemyslu.

Spoločnosť nepredáva svoje výrobky, ale riešenia pre svojich zákazníkov.

Tržby podľa krajín, odvetví a technológie:
Tržby a investície: