Menu Zavrieť

Spoločnosť GEVORKYAN, s.r.o. je členom európskej (EPMA) a medzinárodnej (AMPI) asociácie pre práškovú metalurgiu. Disponuje špičkovo vybaveným laboratóriom a R&D vývojovým strediskom. V ostatných rokoch úspešne prešla viacerými zákazníckymi auditmi a stala sa tak globálnym dodávateľom pre veľké nadnárodné spoločnosti, ktoré prevádzkujú svoje závody po celom svete.

GEVORKYAN, s.r.o. sa vyznačuje strategicky výhodnou polohou takmer v strede Európy, len pár hodín od medzinárodných letísk v Bratislave, Viedni, Budapešti a v Krakove.

GEVORKYAN, s.r.o. sa vyznačuje strategicky výhodnou polohou takmer v strede Európy, len pár hodín od medzinárodných letísk v Bratislave, Viedni, Budapešti a Krakove.

Spolupracuje na vývoji nových materiálov s dodávateľmi pre ropný priemysel a MIM (Metal Injection Moulding) technológiu. Automobilový priemysel je vo všeobecnosti hlavným spotrebiteľom sintrovaných dielov, ktoré sa bežne používajú napr. v motoroch, prevodovkách, riadiacom systéme a pod. Medzi ďalších odberateľov výrobkov spoločnosti patria výrobcovia ručného náradia, zámk a bezpečnostných systémov, bielej techniky, klimatizácií, kompresorov a čerpadiel, záhradnej, poľnohospodárskej a stavebnej techniky, výrobcovia z oblasti ropného priemyslu, meracej techniky, šijacích strojov, ako aj odberatelia z oblasti medicíny, kozmetického či módneho priemyslu. 

Výnimočnosť firmy sa prejavuje v mnohých smeroch:

  • vlastné KNOW-HOW
  • vlastný vývoj produktov
  • 10% zamestnancov tradične pracuje na oddelení R&D
  • 50% produktov nebolo nikdy predtým vyrobených technológiou práškovej metalurgie
  • 80% exportu je tvoreného zákazníkmi z viac ako 30 krajín sveta (napr. Európa, Čína, India, Mexiko, Brazília, USA a iné)
  • všetky druhy mechanického (CNC sústruženie, frézovanie a i.) a tepelného spracovania (kalenie, cementovanie, černenie a i.) sa nachádzajú priamo vo firme
  • vlastná výroba lisovacích nástrojov
  • výroba soft magnetov
  • technológia lisovania „za tepla“ na hustotu 7,3 – 7,5 g/cm3

Skutočnosť, že pod jednou strechou sa v spoločnosti GEVORKYAN, s.r.o. nachádza sintering (prášková metalurgia), vstrekovanie kovových práškov (MIM), izostatické lisovanie za tepla (HIP) a 3D tlač/aditivna výroba (AM), z nej robia svetový unikát. Spoločnosť v ostatnom čase zakúpila technológiu aditívnej výroby kovových výrobkov (AM). Už niekoľko rokov pritom využíva AM technológiu (3D tlač) plastových výrobkov pre svoje servisné oddelenie, čím eliminuje prestoje, spôsobené dlhými dodacími lehotami náhradných dielov.

Začiatkom roka 2020, s príchodom pandémie Covid-19 dokázala spoločnosť promptne reagovať nielen a potreby trhu, ale najmä na potreby v spoločnosti ako takej. Adaptovala svoju výrobu a začala s produkciou certifikovaných masiek na viacnásobné použitie, ktoré chránia človeka nielen pred koronavírusom, ale aj inými vírusovými ochoreniami. Maska prináša mnoho benefitov, ako napríklad viacnásobné použitie, jednoduchú údržbu, vymeniteľný filter, elimináciu zahmlievania okuliarov, udržateľnosť, finančnú úsporu a mnoho iných. 

  Štáty, do ktorých firma pravidelne dodáva na základe dlhoročných kontraktov, sú vyznačené červenou farbou: